Čajovna Měsíční kočka, 3.12.2004

Zahájení výstavy fotografií Marcelina Bradace – Himalaya – mír v duši. Kouzelný pohled do lidské duše – 333 lidských duší v 333 portrétech z Indie – hodinová diashow s použitím dvou projektorů umožňujících plynulý přechod snímků s emotivní doprovodnou hudbou, bez mluveného slova.

Promítání mě krásně naladilo. Bylo to skvěle udělaný, ale přitom jednoduše. Poutník Marcelino fotil lidi, se kterými se spřátelil v Indii. Asi ze 6000 fotek vybral 900 nejlepších a 333 krásných potrétů. Pustil k tomu tuvajské alikvótní zpěvy, avšak ty na klasičtější způsob než které znám. Bylo to velmi působivé a vypovídající, skutečný zážitek. Lidské tváře vyprávějí samy, je v nich zapsáno všechno.
Na promítání byla taky Monika, přítelkyně Marcelina. Poznali se, kde jinde než v Nepálu. Náhodou? 🙂 Jsou to prima lidi, teď se toulají spolu nebo jsou doma na Slovensku ve staré roubence 🙂
Promítání se bude opakovat někdy koncem ledna, opět v kočce kde ode dneška jsou vystavené nějaké fotografie. Zítra, v sobotu, je velký promítání v Rybě. Dva hodinový bloky, indická kuchyně, indická hudba.

Website:
http://tribalvision.coex.cz